Новий спільний проект з Англія Раскін Університетом

На базі обласного центру відбувся новий спільний проект з Англія Раскін Університетом

Початок літа для дітей і працівників обласного центру завжди насичений на події. Протягом останніх 4-х років цієї пори тут радо зустрічають студентів Англія Раскін Університету. Кожен їх візит має на меті реалізацію чергового волонтерського проекту, що включає надання практичної допомоги працівникам центру в покращанні умов реабілітації дітей та обмін досвідом між представниками обох закладів. 

volonteri june2017 5

Волонтерська програма між центром і Англія Раскін Університетом розпочалась ще у 2013 році. Її початком послужив візит директора В. І. Пасічника до Англії на запрошення Університету виступити з презентацією про роботу центру.

 

En2012 10

 

Програма передбачала: студенти у якості волонтерів, на добровільних засадах беруть участь у реалізації актуальних питань, пов’язаних із реабілітацією дітей в центрі. Успіх першої двотижневої місії сприяв продовженню співпраці.

Цього року у середині квітня до центру завітали Тоні Кант, капелан університету, і Елісон Фіст, викладачка, (саме їм ми завдячуємо за підтримку ідеї волонтерства протягом всього часу) з метою вирішення питань волонтерської місії 2017.

Відзначимо, що діяльність волонтерів кожного року набуває різних інновацій. Ідея цьогорічного проекту належала лікарю-неврологу обласного центру Зенченко Наталії Леонідівні. В його основу був покладений ще один актуальний пілотний проект, який реалізується в Центрі - відкриття на базі відділення цілодобового перебування паліативного блоку для дітей із невиліковними прогресуючими психічними, неврологічними та генетичними хворобами. Було вирішено, що головні зусилля цьогорічної місії спрямовуватимуться на створення у паліативних кімнатах атмосфери затишку і сприятливих умов із зоною психологічного комфорту для невиліковно хворих дітей. Крім того, на них чекала щоденна робота в групах з дітьми, та виконання термінових трудових справ по господарству. Місія 2017 відбувалась з 05 по 16 червня. Студенти прибули в супроводі Елісон Фіст і Вікторії Брістоу. Важливо зазначити, що Вікторія минулого року приймала участь у місії ще будучи студенткою, а зараз приїхала вже у ролі керівника.

До складу волонтерської групи увійшли молоді люди, які навчаються на різних факультетах Університету. Більшість із них вже має чималий досвід різнопланової волонтерської діяльності. Джоді (20 років) – навчається на медичну сестру, а також оволодіває курсом «ранній розвиток дітей»;
Люк (18 років) – у майбутньому бізнес-менеджер і фінансист, має мету допомагати людям. З дитинства разом із батьками працював волонтером у хоспісі Св. Люка; 
Стелла (18 років) – майбутній психолог, цікавиться каніс-терапією;
Іві (18 років) – набуває професію «корекційний педагог», цікавиться методикою М. Монтессорі. Має досвід волонтераства в школі для «особливих» дітей;
Саріта (29 років) – вивчає менеджмент. В Таїланді (на батьківщині) працювала волонтером по боротьбі з проституцією. Програма перебування була дуже насиченою. Вона включала основне завдання – облаштування кімнат паліативного блоку. Було вирішено – створити яскравий настінний малюнок і прикрасити незатишний коридор відділення, у якому перебуватимуть важкохворі діти.

volonteri_june2017-(8)
volonteri_june2017-(9)
volonteri_june2017-(11)
volonteri_june2017-(10)

Як завжди, у перший день візиту відбулося знайомство колективу з волонтерами. Надзвичайно цікаві презентації, у яких кожен демонстрував і розповідав про свої уподобання, свою родину, чому він займається волонтерством. Ці розповіді зворушили працівників центру, адже кожен із молодих людей бажає своє життя присвятити допомозі людям, у тому числі, із обмеженими можливостями, А відвідують різні країни з метою набуття відповідного досвіду. 

volonteri_june2017-(4)
volonteri_june2017-(3)

Протягом двох тижнів робота кипіла дуже жваво і натхненно. За допомогою досвідчених керівників студенти швидко зайняли свої позиції на визначених об’єктах, кожен чітко виконував доручені йому обов’язки.

volonteri_june2017-(7)
volonteri_june2017-(15)
volonteri_june2017-(17)
volonteri_june2017-(18)
volonteri_june2017-(25)
volonteri_june2017-(26)
volonteri_june2017-(28)
volonteri_june2017-(29)

Студенти-волонтери мали можливість взяти участь у майстер-класах і навчитися ліпити із глини українські обереги, разом із дітьми створювали газету «Веселка» ,

volonteri_june2017-(2)
volonteri_june2017-(6)

вивчали національні українські танці, відвідали цікаві екскурсії,

volonteri_june2017-(22)
volonteri_june2017-(21)

а також виконали безліч важливих трудових справ: пофарбували лавки та обладнання дитячого майданчика, висадили квіти на клумбі, вимили стіни у новозбудованому приміщенні басейну, кулькові ванни. До них приєдналися і наші студенти – майбутні філологи. 

Важливим надбанням студентів став досвід спілкування з дітьми з порушеннями розвитку та їх батьками, ознайомлення з методиками комплексної реабілітації. Особливо цьому сприяли відвідування разом із соціальними педагогами родин, в яких є прикуті до ліжка діти, і які перебувають на обліку адресного патронажу Центру.

volonteri_june2017-(19)
volonteri_june2017-(20)

Творча співпраця студентів-волонтерів, працівників Центру, і, звичайно, дітей, надала можливість висловити свої почуття та ставлення один до одного і до добродійної справи у музичному кліпі, який демонструвався напередодні повернення англійців додому. Щирий дитячий концерт був сповнений усмішками, веселими жартами і спільними іграми. 

volonteri_june2017-(12)
volonteri_june2017-(31)
volonteri_june2017-(32)
volonteri_june2017-(33)
volonteri_june2017-(34)
volonteri_june2017-(35)
volonteri_june2017-(36)
volonteri_june2017-(37)
volonteri_june2017-(38)
volonteri_june2017-(39)
volonteri_june2017-(40)
volonteri_june2017-(41)
volonteri_june2017-(42)
volonteri_june2017-(43)
volonteri_june2017-(44)
volonteri_june2017-(45)
volonteri_june2017-(46)
volonteri_june2017-(47)
volonteri_june2017-(48)
volonteri_june2017-(49)

 

Сльози розставання, обійми, багато зворушливих спільних фото і слів подяки один одному наповнили атмосферу прощальної зустрічі з дітьми.

Ці проекти стали для обох сторін розв’язанням актуальних соціальних запитів.

 

 

НОВИНИ ЦЕНТРУ "ВІДРОДЖЕННЯ"

Великодні подарунки від представників ОК "Північ"

Великдень в центрі «Відродження» розпочався з візиту керівництва…

Діти Центру дякують захисникам Чернігова

Через малюнки діти Центру висловлюють уклінну вдячність своїм…

Новорічні свята в Центрі

Дітлахи центру «Відродження» разом із казковими героями взяли активну…

Святкове дійство до Дня Святого Миколая

День Святого Миколая – свято, яке приносить зустріч із мріями,…

Центр відвідав голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус

16 грудня, напередодні Дня Святого Миколая, до Центру завітав голова…

В Центрі провели заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю

3 грудня – особлива дата для колективу Центру. Щорічно в цей день ми…

Вітаємо з Днем працівника соціальної сфери!

Щорічно у першу неділю листопада в Україні відзначають День…

Про Центр

Цент Возрожденя

Мета діяльності Центру - здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на профілактику та коригування порушень розвитку дитини з інвалідністю, дитини, стан якої загрожує інвалідністю

Наша адреса

Україна, 14032

м. Чернігів

+38 0462 95 22 26

revival.centre@ukr.net

Режим роботи:

Центр працює щоденно

з 8.00 до 18.00

крім неділі

Всі фото на сайті опубліковані за згодою батьків.
Копіювання матеріалів без прямого посилання на сайт ЗАБОРОНЕНО

Copyright © 2018 Чернігівський реабілітаційний центр «Відродження»

Please publish modules in offcanvas position.