На базі Центру реалізовано новий проект за участі студентів Англія Раскін Універсистету "Квітуча країна – щаслива дитина».

Вже протягом 4-х років обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» співпрацює з Англія Раскін університетом, реалізовуючи важливі ідеї.

Цей університет є одним із найбільших вузів Східної Англії. В ньому навчаються понад тридцять тисяч студентів, серед яких чимало й іноземців, він входить у двадцятку кращих університетів Великої Британії. Протягом п’ятнадцяти років навчальний заклад виконував благодійну місію в Хорватії. Та коли прийшов новий капелан Тоні Кант, було вирішено обрати для місії нову країну — Україну. 
Ця співпраця розпочалася у 2012 році. Тоді директор Центру Василь Іванович Пасічник був запрошений із доповіддю до цього навчального закладу, де презентував його керівництву досвід діяльності Центру «Відродження». Британцям сподобалася презентація, і вони вирішили приїхати до Чернігова разом зі своїми студентами. Вперше це сталося у квітні у 2013 році.
Цього року візит відбувався протягом двох тижнів з 06.06 по 17.06.

Під час перебування в Україні волонтери намагалися в усьому бути активними. Вони не цуралися жодної складної роботи. Знаючи, що 23 червня Центр має відзначати 20-річний ювілей, студенти й викладачі натхненно працювали над упорядкуванням території, особливо дитячого майданчика, де було заплановано зустрічати високоповажних гостей і проводити урочисту церемонію.

Разом із пацієнткою Центру Левченко Мариною волонтери відреставрували картину, що намалювали на майданчику під час минулого візиту.

Також студенти активно приймали участь в реабілітаційному процесі, адже серед них були фізичний реабілітолог, дві медичні сестри, соціальні педагоги. Зі слів волонтерів, вони отримали неоціненний досвід для своєї подальшої професійної діяльності.

Як і минулого року до проекту долучилися вихованці обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді. Разом із англійськими друзями вони провели екскурсію-квест Черніговом, під час якої ознайомили англійців із туристичним центром, пам’ятками архітектури, організували поїздку до Новгород-Сіверська, до с. Седнів, с. Чорниш, с. Клочків. Все ж найголовнішою метою візиту англійців була реалізація проекту «Квітуча країна – щаслива дитина». Проект передбачав створення клумб із гарден-терапії (лікування рослинами). Ініціатором цієї цікавої ідеї стала директор Центру «Відродження», лікар-невролог дитячий Наталія Леонідівна Зенченко.

Фінансування проекту здійснив Англія Раскін університет. Саджанці городини спеціально були вирощені учнями ліцею на базі науково–дослідної ділянки, що розташована в урочищі «Ялівщина». Разом із пацієнтами Центру студенти та ліцеїсти висадили ці рослини на підготовлену клумбу. Тепер рослини не тільки милують око усіх підопічних Центру, а ще й стануть у нагоді як один із ефективних методів лікування.

Такий метод лікування рослинами, або «гарден-терапія» у нашій країні використовується вперше. А по ефективності реабілітації він стоїть поруч із іпотерапією та каніс-терапією.  Гарден-терапія – це особливий напрямок психологічної, соціальної, трудової, педагогічної реабілітації, що спирається на залучення дітей-інвалідів до роботи із рослинами. В ній поєднуються позитивний вплив роботи на свіжому повітрі, краси природи та можливість практично використовувати результати праці. Крім того цей вид діяльності має яскраво виражену психотерапевтичну спрямованість. В роботі з дітьми використання гарден-терапії дає позитивний результат в силу того, що плоди діяльності мають наочний характер і знаходяться в прямій залежності від зусиль, які дитина вклала у свою працю. Під час занять з гарден-терапії діти знайомляться з різновидами насіння та рослин, навчаються розрізняти звичайні та декоративні сорти, самі саджають, спостерігають за ростом і розвитком рослин, помічають усі зміни, що відбуваються з ними, порівнюють результати. Навчаються бути терплячими і уважними, турботливими і працелюбними. Діти отримують знання про різноманітність форми і кольору плодів рослин, правила і умови їх збору, розширюють знання про навколишній рослинний світ. А потім навчаються використовувати вирощені рослини: споживання чаїв з вирощених лікарських рослин, виготовлення виробів з природного матеріалу. Мішечки із зібраними лікарськими рослинами можна перев’язати різнокольоровими стрічками. Вони є багатофункціональними посібниками, виконують роль аромамішечків. Використовують їх для сенсорного розвитку (діти можуть обстежувати їх за допомогою різних аналізаторів). Це допомагає їм розвинути творчу активність, уяву, фантазію, навички співпрацювати в колективі з однолітками, розширює знання про оточуючий світ. Насіння рослин служать прекрасним й ефективним матеріалом для стимуляції біоактивних точок, робота з ними сприяє розвитку дрібної моторики. Така робота впливає на зміцнення здоров’я дітей, на корекцію і компенсацію дефектів рухового розвитку. Заняття дають можливість мобілізувати рухові можливості дітей для корекції дефектів грубої та дрібної моторики.  Особливо значущим є дієве, активне ставлення до природи, зокрема через працю, емоційно забарвлену почуттями і переживаннями. Широкий спектр діяльності дитини під час трудових дій в природі сприяє набуттю нею практичних умінь і навичок, пов’язаних із дослідницькою діяльністю, створенню умов для формування особистості, здатної до самореалізації, творчого сприймання світу та майбутньої соціальної значущої діяльності. Спілкування з рослинами та елементарні трудові навички покращують настрій дитини, впливають на розкриття її емоцій, виховують турботу про інших. В основі технології гарден-терапії лежить поєднання всіх цих видів діяльності.

Тож колектив Центру вдячний друзям за підтримку в реалізації цього важливого реабілітаційного методу, який має доволі важливе значення і в професійній орієнтації дітей з особливими потребами. Головне, що об’єднало усіх учасників проекту, так це спільне бажання творити добрі справи заради підтримки дітей з особливими потребами. Усі вони об’єдналися у прагненні подарувати малечі радість, відчуття щастя. Сьогодні невеличка паркова зона, де розташовані клумби із гардено-терапії - ще один затишний куточок на території Центру, де батьки з дітьми можуть відпочити, за бажанням попрацювати по догляду за городніми рослинами або просто помилуватися, адже спілкування з природою позитивно впливає на людину, робить її добрішою, будить в ній кращі почуття, дарує естетичну насолоду, відволікає від стресів, вселяє бадьорість, оптимізм, поліпшує настрій. 

volonteri_june2016 (4)
volonteri_june2016 (1)
volonteri_june2016 (2)
volonteri_june2016 (5)
volonteri_june2016 (6)
volonteri_june2016 (7)
volonteri_june2016 (9)
volonteri_june2016 (10)
volonteri_june2016 (8)
volonteri_june2016 (11)
volonteri_june2016 (12)
volonteri_june2016 (23)
volonteri_june2016 (24)
volonteri_june2016 (25)
volonteri_june2016 (13)
volonteri_june2016 (14)
volonteri_june2016 (26)
volonteri_june2016 (27)
volonteri_june2016 (16)
volonteri_june2016 (15)
volonteri_june2016 (17)
volonteri_june2016 (18)
volonteri_june2016 (19)
volonteri_june2016 (20)
volonteri_june2016 (38)
volonteri_june2016 (21)
volonteri_june2016 (22)
volonteri_june2016 (28)
volonteri_june2016 (29)
volonteri_june2016 (30)
volonteri_june2016 (31)
volonteri_june2016 (32)
volonteri_june2016 (33)
volonteri_june2016 (34)
volonteri_june2016 (36)
volonteri_june2016 (37)
volonteri_june2016-(3)
volonteri_june2016 (35)

НОВИНИ ЦЕНТРУ "ВІДРОДЖЕННЯ"

Вітаємо з Днем працівника соціальної сфери!

Щорічно у першу неділю листопада в Україні відзначають День…

«Довідник безбар’єрності» — ініціатива і флагманський проєкт першої леді України Олени Зеленської

Перша леді України Олена Зеленська презентувала електронну версію…

Святковий захід «Козацькі розваги» для дітей

Напередодні трьох величних свят – День Покрови Пресвятої Богородиці,…

Дні Європейської спадщини в Чернігові. Пізнавальна лекція для дітей

У п’ятницю, 17 вересня, діти, які проходять реабілітацію, їхні…

В Центрі відзначили Свято врожаю

Любов до природи живиться щирою цікавістю. А як розпалити її у дітей?…

Вперше до школи

18 серпня в Центрі привітали майбутніх першокласників.

В Центрі провели щеплення працівників від COVID-19

13 липня майже половина охочих членів колективу центру «Відродження»…

Про Центр

Цент Возрожденя

Мета діяльності Центру - здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на профілактику та коригування порушень розвитку дитини з інвалідністю, дитини, стан якої загрожує інвалідністю

Наша адреса

Україна, 14032

м. Чернігів

+38 0462 95 22 26

revival.centre@ukr.net

Режим роботи:

Центр працює щоденно

з 8.00 до 18.00

крім неділі

Всі фото на сайті опубліковані за згодою батьків.
Копіювання матеріалів без прямого посилання на сайт ЗАБОРОНЕНО

Copyright © 2018 Чернігівський реабілітаційний центр «Відродження»