- Чернігівський реабілітаційний центр "Відродження"
Комунальна установа «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради був відкритий у 2006 році на базі недержавного некомерційного Закладу охорони здоров’я «Центр «Відродження», в якому надаються реабілітаційні послуги дітям міста Чернігова з 1996 року.
Сьогодні одночасно функціонує комплекс зі спільною реабілітаційною базою, потужність якого дозволяє надавати реабілітаційні послуги 275 дітям щоденно. Крім того, така інтегрована модель об’єднання зусиль обох закладів – державного і недержавного надає можливість оптимізувати кадрові ресурси, розширити матеріальні можливості задля поліпшення ефективності роботи по реабілітації дітей з інвалідністю та дітей, стан здоров’я яких загрожує інвалідністю.
Чернігівських та іногородніх дітей із показаннями щодо отримання реабілітації приймає Заклад охорони здоров’я «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження».
Діти з інвалідністю, діти віком до 3-х років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, які проживають в Чернігові й області користуються послугами комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради, що належить до сфери управління Міністерства соціальної політики та органів соціального захисту населення.
Метою діяльності обох установ є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на профілактику та коригування порушень розвитку дитини з інвалідністю, дитини, стан якої загрожує інвалідністю, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство.
Обидва заклади забезпечують тимчасове перебування в амбулаторному або стаціонарному режимі дітей, які мають відповідні медичні показання і потребують спеціальних умов для одержання ними комплексу реабілітаційних заходів.
Показання до лікування в Центрі.
Учасниками реабілітаційного процесу є діти з інвалідністю, діти віком до 3-х років (включно) , їхні батьки або законні представники, вчителі-реабілітологи, вчителі-логопеди, асистенти вчителів-реабілітологів, вихователі, практичні психологи, соціальні педагоги, музичні керівники, інструктори з фізкультури, соціальні працівники, лікарі-педіатри, лікарі-неврологи дитячі, лікарі-психіатри дитячі, лікар-ортопед-травматолог дитячий, лікар-фізіотерапевт, лікар з лікувальної фізкультури, лікар-стоматолог дитячий, сестри медичні, сестри медичні з масажу, сестра медична з дієтичного харчування, молодший медичний персонал та інші фахівці, які беруть участь у процесі надання реабілітаційних послуг.
Структура центру:
1) адміністрація;
2) відділення ранньої реабілітації (абілітації)
3) відділення соціальної реабілітації;
4) відділення психологічної реабілітації;
5) відділення педагогічної реабілітації;
6) відділення фізичної реабілітації;
7) відділення працетерапії та професійної орієнтації;
8) відділення медичної реабілітації;
9) відділення цілодобового перебування
10) служба соціального патронату;
11) відділ господарського забезпечення;
12) відділення харчоблоку.
Діти мають можливість отримувати послуги у формі кількох режимів залежно від бажання батьків та особливостей розвитку дитини.
Заклад охорони здоров’я «Реабілітаційний центр «Відродження» надає послуги 30 дітям одночасно у вигляді 21-денного реабілітаційного курсу, з денним відвідуванням. Іногородні діти мають можливість цілодобового проживання разом із супроводжуючою особою у спеціально облаштованих кімнатах в центрі.
Переваги отримання послуг на базі Чернігівського центру «Відродження»:
- Діти отримують комплексну реабілітацію із застосуванням різноманітного обладнання, у тому числі високотехнологічного, використання висококваліфікованими спеціалістами сучасних методик.
- Діти можуть отримати цю допомогу не з 3-4 річного віку, а з перших днів життя (ранній цілеспрямований комплексний вплив на розвиток дитини).
- Групи перебування дітей в центрі іноді є єдиним можливим місцем перебування дітей зі складними порушеннями розвитку.
- Групи короткотермінового перебування дітей сприяють тому, що інтегровані діти стають більш успішними у масових закладах.
- Діти з невиліковними прогресуючими захворюваннями мають можливість отримати послуги з паліативної допомоги.
- Батьки, розпочинаючи отримувати кваліфіковану допомогу спеціалістів центру, більш виважено приймають рішення про подальший освітній або реабілітаційний маршрут своєї дитини.
- За концепцією комплексної реабілітації, яку розробляють на базі центру, реалізується мета не лише відновлення фізичного здоров’я, а й становлення особистісного та соціального статусу вихованців.
- В основу процесу комплексної реабілітації покладено принцип організаційно-технологічного поєднання програм медичної, психологічної та соціально-педагогічної реабілітації.
Спеціалісти Центру є постійними учасниками і доповідачами науково-практичних конференцій, симпозіумів в тому числі і міжнародних. Повідомлення фахівців про методики роботи друкуються у спеціальних виданнях; досвід роботи поширюється через засоби масової інформації. Центр постійно співпрацює з місцевими органами влади , державними закладами міста і області в напрямку розширення реабілітаційних послуг та охоплення ними дітей з особливими потребами.
Режим роботи центру
В обласному центрі встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями - субота та неділя, крім відділення цілодобового перебування.
Заклад охорони здоров’я «Реабілітаційний центр «Відродження» працює з понеділка по суботу.
Робота персоналу з обслуговування дітей (безпосередньо реабілітаційні послуги) розпочинається з 8.00 години і закінчується о 18.00 годині.
Робота в суботу забезпечується чергуванням персоналу за графіками змінності з 8.00 до 14.00 години.
Обідня перерва:
з 12.30 до 13.00 години - для медичних і педагогічних працівників;
з 13.00 до 13.30 години - для працівників адміністрації.