Комунальна установа «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради  був відкритий у 2006 році на базі недержавного некомерційного Закладу охорони здоров’я «Центр «Відродження», в якому надаються реабілітаційні послуги дітям міста Чернігова з 1996 року.

Сьогодні одночасно функціонує комплекс зі спільною реабілітаційною базою, потужність якого дозволяє надавати реабілітаційні послуги 275 дітям щоденно. Крім того, така інтегрована модель об’єднання зусиль обох закладів – державного і недержавного надає можливість оптимізувати кадрові ресурси, розширити матеріальні можливості задля поліпшення ефективності роботи по реабілітації дітей з інвалідністю та дітей, стан здоров’я яких загрожує інвалідністю.

Чернігівських та іногородніх дітей із показаннями щодо отримання реабілітації приймає Заклад охорони здоров’я «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження».

Діти з інвалідністю, діти віком до 3-х років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, які проживають в Чернігові й області користуються послугами комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради, що належить до сфери управління Міністерства соціальної політики та органів соціального захисту населення.

DSC_6386
IMG_9399
CC7K2029
DSC_0107

Метою діяльності обох установ є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на профілактику та коригування порушень розвитку дитини з інвалідністю, дитини, стан якої загрожує інвалідністю, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство.

Обидва заклади забезпечують тимчасове перебування в амбулаторному або стаціонарному режимі дітей, які мають відповідні медичні показання і потребують спеціальних умов для одержання ними комплексу реабілітаційних заходів.

DSC_6455
DSC_1911
DSC_1917 (2)
DSC_7100

Показання до лікування в Центрі.

Учасниками реабілітаційного процесу є діти з інвалідністю, діти віком до 3-х років (включно) , їхні батьки або законні представники, вчителі-реабілітологи, вчителі-логопеди, асистенти вчителів-реабілітологів, вихователі, практичні психологи, соціальні педагоги, музичні керівники, інструктори з фізкультури, соціальні працівники, лікарі-педіатри, лікарі-неврологи дитячі, лікарі-психіатри дитячі, лікар-ортопед-травматолог дитячий, лікар-фізіотерапевт, лікар з лікувальної фізкультури, лікар-стоматолог дитячий, сестри медичні, сестри медичні з масажу, сестра медична з дієтичного харчування, молодший медичний персонал та інші фахівці, які беруть участь у процесі надання реабілітаційних послуг.

Структура центру:

1) адміністрація;

2) відділення ранньої реабілітації (абілітації)

3) відділення соціальної реабілітації;

4) відділення психологічної реабілітації;

5) відділення педагогічної реабілітації;

6) відділення фізичної реабілітації;

7) відділення працетерапії  та професійної орієнтації;

8) відділення медичної реабілітації;

9) відділення цілодобового перебування

10) служба соціального патронату;

11) відділ господарського забезпечення;

12) відділення харчоблоку.

 

Діти мають можливість отримувати послуги у формі кількох режимів  залежно від бажання батьків та особливостей розвитку дитини.

Заклад охорони здоров’я «Реабілітаційний центр «Відродження» надає послуги 30 дітям одночасно у вигляді 21-денного реабілітаційного курсу, з денним відвідуванням. Іногородні діти мають можливість цілодобового проживання разом із супроводжуючою особою  у спеціально облаштованих кімнатах в центрі.

Переваги отримання послуг на базі Чернігівського центру «Відродження»:

  1. Діти отримують комплексну реабілітацію із застосуванням різноманітного обладнання, у тому числі високотехнологічного, використання висококваліфікованими спеціалістами сучасних методик.
  2. Діти можуть отримати цю допомогу не з 3-4 річного віку, а з перших днів життя (ранній цілеспрямований комплексний вплив на розвиток дитини).
  3. Групи перебування дітей в центрі іноді є єдиним можливим місцем перебування дітей зі складними порушеннями розвитку.
  4. Групи короткотермінового перебування дітей сприяють тому, що інтегровані діти стають більш успішними у масових закладах.
  5. Діти з невиліковними прогресуючими захворюваннями мають можливість отримати послуги з паліативної допомоги.
  6. Батьки, розпочинаючи отримувати кваліфіковану допомогу спеціалістів центру, більш виважено приймають рішення про подальший освітній або реабілітаційний маршрут своєї дитини.
  7. За концепцією комплексної реабілітації, яку розробляють на базі центру, реалізується мета не лише відновлення фізичного здоров’я, а й становлення особистісного та соціального статусу вихованців.
  8. В основу процесу комплексної реабілітації покладено принцип організаційно-технологічного поєднання програм медичної, психологічної та соціально-педагогічної реабілітації.

Спеціалісти Центру  є  постійними учасниками і доповідачами науково-практичних   конференцій, симпозіумів в тому числі і міжнародних. Повідомлення  фахівців про  методики роботи друкуються у спеціальних  виданнях; досвід роботи поширюється через засоби масової інформації. Центр постійно співпрацює з місцевими органами   влади ,  державними закладами міста і області в напрямку розширення   реабілітаційних послуг та охоплення ними дітей з особливими потребами.

Режим роботи центру

В обласному центрі встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями - субота та неділя, крім відділення цілодобового перебування.

Заклад охорони здоров’я «Реабілітаційний центр «Відродження» працює з понеділка по суботу.

Робота персоналу з обслуговування дітей (безпосередньо реабілітаційні послуги) розпочинається  з 8.00 години і закінчується  о 18.00 годині.

Робота в суботу забезпечується чергуванням персоналу за графіками змінності з 8.00 до 14.00 години.

Обідня перерва:

з 12.30 до 13.00 години - для медичних і педагогічних працівників;

з 13.00 до 13.30 години - для працівників адміністрації.

НОВИНИ ЦЕНТРУ "ВІДРОДЖЕННЯ"

Зустріч з казкою в День лялькаря

21 березня, в Міжнародний день лялькаря, до Центру завітали актори…

День "сонячних" людей #lotsofsocks

21 березня світова спільнота відзначає Міжнародний день людини із…

Дитячий концерт до Свята Весни

8 березня діти привітали своїх мам та бабусь зі Святом Весни.

Центр відвідали англійські благодійники

Наприкінці лютого до Центру завітали англійські благодійники–

Новорічні свята для дітей Центру

В центрі «Відродження» традиційно панує різдвяно-новорічна атмосфера…

Заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

Міжнародний день людей з інвалідністю Україна щороку відзначає 3…

Про Центр

Цент Возрожденя

Мета діяльності Центру - здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на профілактику та коригування порушень розвитку дитини з інвалідністю, дитини, стан якої загрожує інвалідністю

Наша адреса

Україна, 14032

м. Чернігів

+38 0462 95 22 26

revival.centre@ukr.net

Режим роботи:

Центр працює щоденно

з 8.00 до 18.00

крім неділі

Всі фото на сайті опубліковані за згодою батьків.
Копіювання матеріалів без прямого посилання на сайт ЗАБОРОНЕНО

Copyright © 2018 Чернігівський реабілітаційний центр «Відродження»

Please publish modules in offcanvas position.