Після набуття Україною незалежності перед суспільством відкрилися проблеми дитячої інвалідності, стабільне зростання якої було викликане Чорнобильською катастрофою.

grafikinv

Гостро постала необхідність надання даному контингенту дітей вчасної реабілітації, що сприяла б усуненню або компенсацію обмежень життєдіяльності, відновленню повноцінного соціального статусу.

В України на той час не було закладів, які б могли надавати комплексну реабілітацію дітям з інвалідністю. Тому, у 1992 році лікарем-педіатром м. Чернігова В.І. Пасічником та лікарем-неврологом дитячим Н.Л. Зенченко була розроблена Концепція щодо реабілітації дітей з інвалідністю, яка пройшла рецензування в наукових установах Києва і отримала їх схвалення.  

DrP DrNatalia

 

Головною метою було подолання відомчої розрізненості служб, визнаних надавати допомоги дітям з інвалідністю. Вирішити проблему стало можливим шляхом створення закладу нового типу.

Для реалізації Концепції 4 травня 1993 року мерія зареєструвала громадську організацію «Центр медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Відродження”. Її метою було створення  закладу охорони здоров’я для проведення комплексної медико-психологічної і соціальної реабілітації дітей з інвалідністю і дітей групи ризику, стан здоров’я яких  загрожує інвалідізацією.

Період від народження ідеї до її практичного втілення був значним по часу. Починаючи з 1994 року на базі Центру починає реалізовуватись спільна із зарубіжними організаціями програма отримання і надання гуманітарної допомоги, без якої створення Центру і забезпечення його життєдіяльності стало б неможливим. Започаткувала благодійну підтримку Центру організація «Забуті діти» - керівники пані Ніна Роджерсон та пан Річард Робінсон,

Nina Richard

 

які залучили в подальшому для співпраці інші благодійні організації з Великої Британії. А саме,  «Англійська допомога знедоленим дітям» - керівники пан Джордж Міллз та пані Маріон Міллз;

Marion George

«Допомога Фелстед знедоленим дітям» - керівники пан Алан Хіллар та пані Полін Крейвен,

Alan Polin

а також сім’я пана Кріса і пані Присцилли Бревер

 Chris Priscilla

і сотні небайдужих громадян Великої Британії. Надавала і продовжує надавати допомогу  організація «Сітка життя» зі США - керівники пан Віктор Кубік та пані Беверлі Кубік

Victor Beverly

 

В створенні Центру брала участь бельгійська благодійна організація «RECHT OP TOEKOMST» («Право на майбутнє») - керівники  пан Жак Ванденброкке та пані Сабіна Флореал

Jacques Sabina

Центр створювався за активної підтримки органів місцевої влади, яка надала частину старого приміщення дитячої дошкільної установи. Благодійники профінансували витрати на реконструкцію приміщень, оснащення реабілітаційним обладнанням. Навіть зараз,  через 20 років, вони продовжують здійснювати матеріальну підтримку життєдіяльності Центру.

У червні 1996 року після створення відповідної бази і підготовки спеціалістів Центр прийняв перших пацієнтів. Це був перший в Україні недержавний неприбутковий заклад комплексної реабілітації дітей з інвалідністю.

 

history3
history1
history2

За роки практичної діяльності Центр пройшов важливі етапи становлення і вдосконалення. Центр акредитований Міністерством охорони здоров’я України за вищою категорією. Досвід роботи і  запроваджені методики реабілітації отримали позитивну оцінку з боку науковців, державних діячів, керівників Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я України і рекомендовані для впровадження в інших регіонах України.

За результатами ознайомлення з роботою Центру експерти  дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) доктор Мартін Бакс (Лондон) – голова Європейської академії дитячої інвалідності та професор Григорі О’Брайен (Ньюкасл) з кафедри еволюційної психіатрії університету  Нортумбрія  у червні 2003 року  зробили  позитивні висновки для України щодо  стану організації реабілітації дітей з інвалідністю.

expert

Забезпечення Центру висококваліфікованими фахівцями, впровадження сучасних методик сприяло підвищенню ефективності реабілітації важкохворих дітей. У 2001 році обласна державна адміністрація під час розгляду питання про реалізацію постанови Кабінету Міністрів України «Про схвалення концепції ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів» врахувала позитивні результати роботи закладу і розпорядженням голови облдержадміністрації в Центрі було відкрите обласне відділення ранньої медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

 

Проте, відділення не могло задовольнити потреби дітей з інвалідністю всього Чернігівського регіону. Тоді облдержадміністрацією було прийняте розпорядження про відкриття на базі обласного відділення у вересні 2006 року державного закладу – «Обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів» зі стаціонарним відділенням на 30 дітей із віддалених районів області. А з 2013 року в результаті першої черги реконструкції Центру - добудови окремого спального корпусу на 60 місць, кількість дітей,  охоплених реабілітацією збільшилась з 580 до 1120 за рік.

 

 У 2017 році, з метою удосконалення та забезпечення подальшої високоефективної комплексної реабілітації дітей із порушеннями психо-фізичного розвитку, було завершено другу чергу реконструкції Центру, що включала прибудову сучасного гідрокомплексу з басейном і гідромасажними ваннами, розширення харчоблоку, площ приміщень для прийому дітей, проведення занять з їхніми батьками, психолого-педагогічної реабілітації, культурно-масових заходів.

 

Тож, сьогодні в місті Чернігові маємо сучасний реабілітаційний комплекс: для дітей міста Чернігова та дітей з інших регіонів України функціонує недержавний неприбутковий заклад охорони здоров’я "Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження», а для дітей області – його логічне продовження – комунальна установа «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради

 

НОВИНИ ЦЕНТРУ "ВІДРОДЖЕННЯ"

Важка втрата: раптово покинув цей світ молодий музикант Ярослав Бих

З великим жалем повідомляємо про трагічну втрату – раптово пішов з…

Святкова вистава для дітей від ГО «Голос батьків»

Завжди безмежно радіємо теплим, дружнім, щемливим зустрічам з…

Дякуємо БФ «Крила країни» та організації «Поклик» за новорічні подарунки для дітей

Дякуємо БФ «Крила країни»! Дякуємо неприбутковій організації…

На Різдвяне свято до дітей завітала команда БФ ДоброДіЯ та Дмитро Блауш

Різдвяні та новорічні свята це час, коли діти і дорослі намагаються…

Різдвяні колядки від дітей «Відродження»

Різдво - найцікавіше свято для дітей, бо воно сповнене мріями,…

«Різдвяний калейдоскоп» у виконанні Капели бандуристів ім. О.Вересая

22 грудня у музичній залі центру маленькі і дорослі глядачі гучними…

Новорічний концерт від вихованців Палацу дітей та юнацтва

Напередодні новорічних свят за доброю традицією до дітей Центру…

Про Центр

Цент Возрожденя

Мета діяльності Центру - здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на профілактику та коригування порушень розвитку дитини з інвалідністю, дитини, стан якої загрожує інвалідністю

Наша адреса

Україна, 14032

м. Чернігів

+38 0462 95 22 26

revival.centre@ukr.net

Режим роботи:

Центр працює щоденно

з 8.00 до 18.00

крім неділі

Всі фото на сайті опубліковані за згодою батьків.
Копіювання матеріалів без прямого посилання на сайт ЗАБОРОНЕНО

Copyright © 2018 Чернігівський реабілітаційний центр «Відродження»

Please publish modules in offcanvas position.