"Дай лапу, друже!"

«У нас ще немає слова, яке могло б виразити одночасно самовідданість,
сміливість та розум – всі ті чудові якості, якими володіє собака»
К.Г.Паустовський

 

Біля 50-ти років існує теорія собакотерапії або «каніс-терапії» – лікування за допомогою собак. Спеціально навчені собаки допомагають дітям з особливими потребами пізнавати світ, спілкуватися з ним, любити його. Собака є не тільки другом людини, а ще виступає в ролі лікаря.

Каніс-терапія впливає на різні сфери розвитку дитини: фізіологію, спілкування, увагу, координацію рухів. Під час спеціально організованих занять собаки дають дітям безмежне відчуття щастя. Навіть замкнуте серденько дитини тане від безмежної радості і ніжності, яку дарує їй собака. Спілкування особливої дитини із собакою (обов’язково під наглядом кінолога-каністерапевта) сприяє розвитку моторики, сенсорних відчуттів, емоційності, знімає м’язову напругу, психологічні стресові стани, знижує тривожність.

Canistherapy3
Canistherapy6

Виходячи із можливостей даної методики, в Центрі «Відродження» з серпня минулого року запроваджено її активне використання. Собаку породи кане корсо для лікування дітей в Центрі запропонував місцевий бізнесмен — власник мережі магазинів «Кіт і пес».
Підприємець та члени його родини приводять видресирувану, спеціально навчену собаку до Центру двічі на тиждень, грошей за «прокат», звісно, не беруть. Заняття проводяться в залі психологічного розвантаження за програмою, розробленою психологом закладу В.І. Мозговим та лікарем-педіатром Клим В.В.

Canistherapy2
Canistherapy8
Велика, коричневатої масті «лікарка» має кличку Ніка. Собаці Ніці п'ять років. Заняття з нею триває до 60 хвилин. У групі — три-чотири дитини з різноманітними вадами розвитку: аутизмом, синдромом Дауна, дитячим церебральним паралічем, затримкою мовленнєвого або психічного розвитку. Заняття і колективні й індивідуальні. Кінолог Михайло Кулько, який ростив собаку з трьох місяців, дає їй команди, водночас запрошує до гри з чотирилапим терапевтом дітей: пройти разом із Нікою по залу, дати Ніці м'яч, стрибнути разом через скакалку, відпочити разом із твариною, погодувати її з долоньки, погладити або розчесати гребінцем.
Canistherapy4
Canistherapy7
На ознайомчих заняттях діти з цікавістю придивляються до собаки, а вже під час наступних зустрічей спілкування з Нікою все більше розковує дітей, заспокоює, викликає довіру до нового друга. Замкнуті діти стають більш відкритими, гіперактивні – більш спокійними. У дітей з вадами опорно-рухового апарату з’являється мотивація до руху, їм хочеться підійти або доповзти й погладити Ніку, увійти з нею в контакт. Діти із затримками мови намагаються покликати Ніку до себе, дати їй команду.
Собака веде себе дуже дружелюбно і спокійно, ніякого ричання, різких рухів, які могли б налякати дитину. Вона ніби розуміє, що ці дітки потребують від неї допомоги і довіри. Важливо, що діти не сприймають таке спілкування як курс лікування, вони просто отримують задоволення, радіють зустрічі з хвостатим другом. Цікаво, що і собака також радіє спільній з дітьми грі, а головне – мотивує дітей рухатися, не обмежуватись в емоціях.

НОВИНИ ЦЕНТРУ "ВІДРОДЖЕННЯ"

Зустріч з казкою в День лялькаря

21 березня, в Міжнародний день лялькаря, до Центру завітали актори…

День "сонячних" людей #lotsofsocks

21 березня світова спільнота відзначає Міжнародний день людини із…

Дитячий концерт до Свята Весни

8 березня діти привітали своїх мам та бабусь зі Святом Весни.

Центр відвідали англійські благодійники

Наприкінці лютого до Центру завітали англійські благодійники–

Новорічні свята для дітей Центру

В центрі «Відродження» традиційно панує різдвяно-новорічна атмосфера…

Заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

Міжнародний день людей з інвалідністю Україна щороку відзначає 3…

Про Центр

Цент Возрожденя

Мета діяльності Центру - здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на профілактику та коригування порушень розвитку дитини з інвалідністю, дитини, стан якої загрожує інвалідністю

Наша адреса

Україна, 14032

м. Чернігів

+38 0462 95 22 26

revival.centre@ukr.net

Режим роботи:

Центр працює щоденно

з 8.00 до 18.00

крім неділі

Всі фото на сайті опубліковані за згодою батьків.
Копіювання матеріалів без прямого посилання на сайт ЗАБОРОНЕНО

Copyright © 2018 Чернігівський реабілітаційний центр «Відродження»

Please publish modules in offcanvas position.