"Дай лапу, друже!"

«У нас ще немає слова, яке могло б виразити одночасно самовідданість,
сміливість та розум – всі ті чудові якості, якими володіє собака»
К.Г.Паустовський

 

Біля 50-ти років існує теорія собакотерапії або «каніс-терапії» – лікування за допомогою собак. Спеціально навчені собаки допомагають дітям з особливими потребами пізнавати світ, спілкуватися з ним, любити його. Собака є не тільки другом людини, а ще виступає в ролі лікаря.

Каніс-терапія впливає на різні сфери розвитку дитини: фізіологію, спілкування, увагу, координацію рухів. Під час спеціально організованих занять собаки дають дітям безмежне відчуття щастя. Навіть замкнуте серденько дитини тане від безмежної радості і ніжності, яку дарує їй собака. Спілкування особливої дитини із собакою (обов’язково під наглядом кінолога-каністерапевта) сприяє розвитку моторики, сенсорних відчуттів, емоційності, знімає м’язову напругу, психологічні стресові стани, знижує тривожність.

Canistherapy3
Canistherapy6

Виходячи із можливостей даної методики, в Центрі «Відродження» з серпня минулого року запроваджено її активне використання. Собаку породи кане корсо для лікування дітей в Центрі запропонував місцевий бізнесмен — власник мережі магазинів «Кіт і пес».
Підприємець та члени його родини приводять видресирувану, спеціально навчену собаку до Центру двічі на тиждень, грошей за «прокат», звісно, не беруть. Заняття проводяться в залі психологічного розвантаження за програмою, розробленою психологом закладу В.І. Мозговим та лікарем-педіатром Клим В.В.

Canistherapy2
Canistherapy8
Велика, коричневатої масті «лікарка» має кличку Ніка. Собаці Ніці п'ять років. Заняття з нею триває до 60 хвилин. У групі — три-чотири дитини з різноманітними вадами розвитку: аутизмом, синдромом Дауна, дитячим церебральним паралічем, затримкою мовленнєвого або психічного розвитку. Заняття і колективні й індивідуальні. Кінолог Михайло Кулько, який ростив собаку з трьох місяців, дає їй команди, водночас запрошує до гри з чотирилапим терапевтом дітей: пройти разом із Нікою по залу, дати Ніці м'яч, стрибнути разом через скакалку, відпочити разом із твариною, погодувати її з долоньки, погладити або розчесати гребінцем.
Canistherapy4
Canistherapy7
На ознайомчих заняттях діти з цікавістю придивляються до собаки, а вже під час наступних зустрічей спілкування з Нікою все більше розковує дітей, заспокоює, викликає довіру до нового друга. Замкнуті діти стають більш відкритими, гіперактивні – більш спокійними. У дітей з вадами опорно-рухового апарату з’являється мотивація до руху, їм хочеться підійти або доповзти й погладити Ніку, увійти з нею в контакт. Діти із затримками мови намагаються покликати Ніку до себе, дати їй команду.
Собака веде себе дуже дружелюбно і спокійно, ніякого ричання, різких рухів, які могли б налякати дитину. Вона ніби розуміє, що ці дітки потребують від неї допомоги і довіри. Важливо, що діти не сприймають таке спілкування як курс лікування, вони просто отримують задоволення, радіють зустрічі з хвостатим другом. Цікаво, що і собака також радіє спільній з дітьми грі, а головне – мотивує дітей рухатися, не обмежуватись в емоціях.

НОВИНИ ЦЕНТРУ "ВІДРОДЖЕННЯ"

Презентація другої збірки віршів Анни Ломакіної - «З’явися»

В затишній залі Library Art Center (Чернігівська обласна бібліотека…

Новорічна фотосесія для дітей

Так хочеться, щоб новорічні свята не закінчувались! Зберегти чарівні…

Новорічні свята у Центрі

23 грудня в Центрі розпочались новорічні ранки для дітей.

Святковий концерт для англійських друзів

Сьогодні просто неймовірний день, адже він приніс нам зустріч з…

Заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю

«Від серця до серця – стежина добра» - назва тематичного концерту за…

Урочистості з нагоди Дня працівника соціальної сфери

Сьогодні в Центрі провели урочисте зібрання з нагоди Дня працівника…

Зустріч дітей з англійськими благодійниками

Сьогодні в Центрі відбулась зустріч дітей з англійськими меценатами.

Про Центр

Цент Возрожденя

Мета діяльності Центру - здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на профілактику та коригування порушень розвитку дитини з інвалідністю, дитини, стан якої загрожує інвалідністю

Наша адреса

Україна, 14032

м. Чернігів

+38 0462 95 22 26

revival.centre@ukr.net

Режим роботи:

Центр працює щоденно

з 8.00 до 18.00

крім неділі

Всі фото на сайті опубліковані за згодою батьків.
Копіювання матеріалів без прямого посилання на сайт ЗАБОРОНЕНО

Copyright © 2018 Чернігівський реабілітаційний центр «Відродження»